Balıkesir Gezi Rehberi

Balıkesir Gezisi

Balıkesir yurdumuzun en güzel tatil yörelerinden biridir. Tertemiz doğasıyla adeta cennetten bir köşedir. Çok güzel ve eşsiz bir doğa harikasıdır Balıkesir. Ülkemizin iki denizinde de ilçeleri olması da bir başka güzelliğidir. Çok fazla keşfedilmemiş ve bu nedenle doğası bozulmamış, kirlenmemiştir.

Balıkesir

Doğal güzellikleri, denizi, kumu, güneşi ve sağlık açısından birçok derde deva kaplıcalarıyla mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken bir yerdir.

Balıkesir

Balıkesir’de antik yerleşimlerde gezilmesi gereken yerlerden bir başkasıdır. Kyziıkos Antik Kenti, Antandros Antik Kenti, Hadrian Tapınağı gibi daha birçok antik kent ve ören yerlerine sahip turistik gezilecek yerlere sahiptir.

Balıkesir Antik Kent

Balıkesir Gezilecek Görülecek Yerler

Balıkesir’de yapılacak şeylerin gezilecek görülecek yerlerin bir sınırı yok diyebiliriz. Çünkü birçok etkinlik yapabilir, birçok yeri gezebilirsiniz. Kıyı turizmi, av turizmi, antik kentleri, kültür turizmi, tur olanakları, yerel etkinlikleri sayesinde sizlere tam gün etkinlik faaliyeti sunmaktadır.

Sağlığın açısından da tercih etmeniz gereken bir yer olarak adlandırabiliriz. Termal kaynaklarının çok zengin minerallere sahip olması nedeniyle birçok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır. Osmanlı döneminden kalmış tarihi yapılarla da tarihi açıdan burada atalarımızın yapmış olduğu yapıların izlerini görebiliyoruz.

Balıkesir Etkinlikler

Balıkesir’de yılın belirli zamanlarında düzenlenen yöresel etkinliklerden de faydalanabilirsiniz. Çeşitli etkinlikler ve şenlikler düzenleniyor yılın belirli dönemlerinde. Deve yarışları gibi.

Balıkesir’in denizi, güneşi, kumsalı kesinlikle sizleri kendinizden geçirecektir. Edremit plajları hem sakinliği hem de çok güzel doğal güzelliğiyle denizin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Eğer tatiliniz için burayı tercih ederseniz asla pişman olmayacaksınızdır.

Daha fazlası için Youtube kanalımız ve diğer sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, bizlere destek olabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir