Balıkesir Gezi Rehberi

Balıkesir Gezisi

Balıkesir yurdumuzun en güzel tatil yörelerinden biridir. Tertemiz doğasıyla adeta cennetten bir köşedir. Çok güzel ve eşsiz bir doğa harikasıdır Balıkesir. Ülkemizin iki denizinde de ilçeleri olması da bir başka güzelliğidir. Çok fazla keşfedilmemiş ve bu nedenle doğası bozulmamış, kirlenmemiştir.

Balıkesir

Doğal güzellikleri, denizi, kumu, güneşi ve sağlık açısından birçok derde deva kaplıcalarıyla mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken bir yerdir.

Balıkesir

Balıkesir’de antik yerleşimlerde gezilmesi gereken yerlerden bir başkasıdır. Kyziıkos Antik Kenti, Antandros Antik Kenti, Hadrian Tapınağı gibi daha birçok antik kent ve ören yerlerine sahip turistik gezilecek yerlere sahiptir.

Balıkesir Antik Kent

Balıkesir Gezilecek Görülecek Yerler

Balıkesir’de yapılacak şeylerin gezilecek görülecek yerlerin bir sınırı yok diyebiliriz. Çünkü birçok etkinlik yapabilir, birçok yeri gezebilirsiniz. Kıyı turizmi, av turizmi, antik kentleri, kültür turizmi, tur olanakları, yerel etkinlikleri sayesinde sizlere tam gün etkinlik faaliyeti sunmaktadır.

Sağlığın açısından da tercih etmeniz gereken bir yer olarak adlandırabiliriz. Termal kaynaklarının çok zengin minerallere sahip olması nedeniyle birçok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır. Osmanlı döneminden kalmış tarihi yapılarla da tarihi açıdan burada atalarımızın yapmış olduğu yapıların izlerini görebiliyoruz.

Balıkesir Etkinlikler

Balıkesir’de yılın belirli zamanlarında düzenlenen yöresel etkinliklerden de faydalanabilirsiniz. Çeşitli etkinlikler ve şenlikler düzenleniyor yılın belirli dönemlerinde. Deve yarışları gibi.

Balıkesir’in denizi, güneşi, kumsalı kesinlikle sizleri kendinizden geçirecektir. Edremit plajları hem sakinliği hem de çok güzel doğal güzelliğiyle denizin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Eğer tatiliniz için burayı tercih ederseniz asla pişman olmayacaksınızdır.

Daha fazlası için Youtube kanalımız ve diğer sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, bizlere destek olabilirsiniz.

This article has 16 comments

 1. Yasemin Reply

  Güzel bilgi ve makale teşekkür ederiz. Balıkesir ‘li birisi olarak ben bile bu kadar bilmiyordum 😀 Balıkesir gezi rehberi için teşekkür ederim, devamını ve tüm illeri bekliyoruz

 2. Buse Ak Reply

  Balıkesir’i bu kadar güzel anlatmak? Balikesir gezi rehberi sayesinde daha çok şey öğrenmeye devam 🙂 teşekkürler!

 3. MersinLee Reply

  Balıkesir gerçekten gidilmesi gereken yerler arasında diyebilirim, güzel anlatılmış teşekkürler!

 4. Zehra Reply

  Balıkesir gezilecek yerler hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler, üniversiteyi okumak istiyordum sanırım gezmeden görmeden gitmemek lazım :))

 5. Eren Yılmaz Reply

  Balıkesir gezilecek yerler bu kadar çok olduğunu tahmin etmemiştim. aslında türkiyede gezilecek yerler hakkında düzel bilgiler veriyorsunuz. böyle devam edin başarılarınızın devamını dilerim

 6. Süreyya Hanım Reply

  Balıkesirde ne yapılır çok güzel anlatmışsınız. balıkesir gezilecek yerler hakkında olduğu gibi tüm il ve türkiyede gezilecek ilçeler hakkında bilgi vermenizi temenni eder, başarılarınızın devamını dilerim.

 7. Coşkun Er Reply

  Balıkesir gezi rehberi tarzında bir yazı olmuş ve çok da güzel olmuş. balıkesirde yaşamama rağmen bu kadar gezilecek yer olduğunu ben bile bilmiyordum. ya da hiç evden çıkamadığımız için gözümüzü açıp da etrafa bakamıyoruz. avrupa aşkıyla yanıp tutuşmak yerine kendi memleketimizi bi gezsek yeterli zaten

 8. Ali Şen Reply

  Balıkesir şehri daha güzel anlatılmazdı sanırım. gezmek ve gezilecek yerler hakkında bilgi almak için sizleri takip etmeye devam edeceğim!

 9. Aysel Reply

  Balıkesir sanılanın aksine güzel bir şehir. Balıkesir gezilecek yerler daha fazla olduğu gibi yerel yemeklerini de denemenizi tavsiye ederim.

 10. Valide Reply

  çok iyi çok teşekkürler balıkesir güzel yer güzel gezilecek yerler var tavsiye ederim
  saygılarımla
  Valide

 11. Taner Reply

  Balıkesir i şimdi daha çok sevdim nedense, memleketim diye demiyorum benim bile haberim yok bu kadar gezilecek yerler olmasından 😀

 12. Turgut Yılmaz Reply

  balıkesir ancak böyle güzel anlatılabilirdi. balıkesir gezilecek yerler i gördükten sonra avrupa değil de ülkemizdeki şehirleri gezesim var, pandemi bit artık ….

 13. Alpan Kek Reply

  görseller çok iyi ya balıkesir gezilecek yerler bu kadar fazla olduğunu bir balıkesirli olarak bilmiyordum 😀

 14. Pınar Yılmaz Reply

  balıkesir gezi rehberi sayesinde şehrimizi daha iyi tanıdım. görseller ayrı güzel, içerik ayrı güzel. elinize sağlık

 15. Leyla Korkmaz Reply

  Balıkesirin güzellikleri böyle güzel anlatılmazdı. Balıkesir gezi rehberi arıyorsanız bu yazı yeterli bile

 16. Elif Reply

  Balıkesir gezilecek yerler hakkında güzel bilgi olmuş. Bol görselli olunca okuması da keyifli oluyor. Teşekkürler!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir