Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Erfelek tatlıca şelaleleri yazımızda sizlere Erfelek gezi rehberi bilgisi veriyoruz. Erfelek tatlıca videosu için alttan Youtube videomuzu izleyebilirsiniz.

Yaz ayları yaklaştıkça piknik yerleri ve serin mekân arayışına geçenler için güzel bir şelaleyi Sinop Erfelek tatlıca şelalesi ve tabiat parkını sizler için araştırdık. Erfelek Tatlıca Şelaleleri nerededir, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir bunların hepsinin cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Şelale Sinop’ta Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarında bulunmaktadır. Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Karasu Deresi üzerindedir. Erfelek şelalesi yıllardır gizlenmiş bir doğa mucizesi gibidir. Bu şelalenin özelliği iri ufaklı 28 adet şelaleden oluşmasıdır.

Erfelek Gezi Rehberi
Erfelek Şelalesi

Erfelek Tatlıca Şelaleleri bulunduğu ilçenin en büyük turizm kaynaklarındandır. Şelalenin çevresinde mesire alanları da bulunmaktadır ve çevresi kampa uygundur. Piknik sevenlerin ailesi ve arkadaşlarıyla gidip doğa içinde güzel bir gün geçirebilirler.

İlgili İçerik: Gebze Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

Erfelek Tatlıca Şelaleleri dünyanın en güzel mekânı olma yolunda ilerlemektedir. Her geçen günde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

Hafta sonları şehrin gürültüsünden uzaklaşacak, yalnızca kuş ve su sesleri ile dinlenip huzur bulmak istiyorsanız bu yer tam size göre demektir. Doğasında çeşitli hayvanları da görebilme şansınız vardır.

Suyun içerisindeki bazı bölgelerde derinlikleri değişkenlik göstermektedir alçak bölgelerde yerli halk ve ziyaretçiler tarafından serinlemek için de kullanılabilmektedir.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri
Erfelek Tatlıca Şelaleri

Bu bölgede kamp yapıldığı gibi tırmanma da yapılabilmektedir. Şelale kenarında bulunan oyukları kullanarak bu doğa sporu yapabilirsiniz. Suyun doğanın ve bitkilerin birleşimiyle oluşan manzara oldukça etkileyicidir. Mavi ve yeşilin birleşimi sizleri huzura boğacaktır. Sessizlik ve mükemmel doğa manzarası uyumunun bir arada olduğu Erfelek Tatlıca Şelaleleri genellikle şehirlerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Şelale Çevresinde Ne Var?

Şelale çevresinde restoran, hediyelik eşya satan satıcılar, market, tuvalet, çocuk oyun parkı, otopark ve piknik alanı bulunmaktadır.

Şelale saat 09:00-19:00 arasında ziyaretçilere açık olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Gökçeada Gezi Rehberi – Gökçeada Köyleri

Erfelek Tatlıca Şelalelerine nasıl gidilir?

Erfelek İstanbul'dan Nasıl Gidilir?
Erfelek İstanbul’dan Nasıl Gidilir?

Sinop Erfelek ilçesi üzerinden gidilir. Yol çalışmalarından dolayı yolun bir bölümü toprak olsa da çoğu bölümü asfalttır. Erfelek ilçesine ulaştıktan sonra tabelaları takip ederek şelaleye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şelale Sinop’ a 45 Km ve Erfelek İlçesine 10 Km uzaklıktadır.

Sinop Merkez’den Erfelek İlçesine her yarım saatte bir otogardan dolmuş kalkmaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir