İstanbul Piknik Yerleri (En İyi 6 Yer)

İstanbul piknik yerleri, İstanbul’da yaşayanlar için haftasonları stres atmak için oldukça güzel ve rahatlatıcı yerlerdir. Bu İstanbul mesire yerleri piknik için ailecek gidilebilecek alanlardır.

Özellikle kalabalıktan gürültüden hava kirliliğinden ve stresten uzaklaşmak adına günlerin yorgunluğunu izin günlerinde piknik yaparak değerlendirmek kişiler piknik alanı bulmakta zorlanmaktadırlar.

Semt ve yakaları ayırt ederek açık adres şeklinde kolay bulmanıza olanak tanıyıp en nezih piknik alanlarını sizlerle paylaşma idealine büründük.

Alibeyköy Barajı Piknik Alanı

Alibeyköy Barajı Piknik Alanı

İstanbul piknik yerleri olarak oldukça geniş ve bilinmese de sayıları bir o kadar fazla. İlk aklımıza gelen yerler, ilk aklımıza gelen piknik alanı Alibeyköy Barajı diyebiliriz. Adında da anlaşılacağı gibi baraj etrafına kurulmuş bir piknik alanıdır.

Ağaçları, yeşil mekânı ile sizlerin hizmetini sunulmuş. Alibey Köy de bulunan bu mekân oldukça bilindik ve kolay bulunabilir bir yer olduğu için de sıkça tercih edilenler arasındadır.

Taşdelen Piknik Alanı

Taşdelen Piknik Alanı

İstanbul piknik yerlerinden bir tanesidir. Taşdelen piknik alanı ağaçlık ve cimler üzerinde sessiz bir ortamda temiz mekân da piknik yapmak isteyenlerin tercihi durumunda. Mangal keyfinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, keza yürüyüşler yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İstanbul Mangal Alanları (En Güzel 7 Yer)

Tuzla Hacet Deresi

Tuzla Hacet Deresi

İstanbul piknik yerlerinden bir diğeri, Hacet Deresi Tuzla da yer alan Hacet Deresi son zamanlarda sık tercih edilen mekanlar arasında. Oldukça ilgi gösterilen bu mekân İstanbul Tuzla da Aydınlı Köyü içerisinde bulunmaktadır. Yine bu piknik alanı da yeşil ağaçlık bir piknik alanıdır. Ahşap banklar sayesinde de rahatlıkla oturabilecek, mangal keyfinizi yaşayabileceksiniz.

Göktürk Göleti

Göktürk Göleti

İstanbul piknik yerleri denildiğinde Göktürk Göletini unutmamak gerekir. Göktürk Göleti gölet etrafındaki yeşillik ve ağaçlı alanları ile kamelyalar ile hizmet vermekte ve yine rahatlıkla güvenle tercih edilen yerler arasındadır.

Aydos Mesire Piknik Yeri

Aydos Mesire Piknik Yeri

Aydos Mesire piknik yeri yine İstanbul piknik yerleri arasında oldukça beğenilenler arasında. Mekân oldukça geniş, ferah ve havası temiz olarak bilinmektedir. Yakacık mevkiinde bulunan Aydos Mesire piknik yeri Yakacık yeni mahalle üstü no:6 da yer almaktadır.

İlgili İçerik: İstanbul’un En Güzel Yerleri (MUTLAKA GÖRMELİSİNİZ)

Fatih Ormanı

Fatih Ormanı

İstanbul piknik yerleri denildiğinde Fatih Ormanını unutmamak gerek. Fatih Ormanı Bahçeköy semtinde yer almaktadır. Geniş ormanlık alanları ile ormanın temiz havasını soğuyarak piknik yapmak istiyorum diyorsanız Fatih Ormanı sizleri bekliyor. Adeta ormanın tüm güzellikleri bulunan piknik mekânı, kolay ulaşımı ve rahat bulunacak bir yer olması nedeniyle yine sık tercih edilen mekanlar arasındadır.

This article has 3 comments

  1. Pingback: İstanbul'un En Güzel Yerleri (MUTLAKA GÖRMELİSİNİZ) | Gidilcek Yerler

  2. Pingback: İstanbul Mangal Alanları (En Güzel 7 Yer) | Gidilcek Yerler

  3. Alina Reply

    gerçekten İstanbul piknik yerleri bu kadar detaylı ve güzel olduğunu bilmezdim. yıllardır istanbuldayız ama kıymetini bilip de gezemiyoruz. bilgilendirme ve yazı için teşekkürler!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir