İstanbul Mangal Alanları (En Güzel 7 Yer)

İstanbul mangal alanları, yapısı ve coğrafi konumu gereği oldukça kalabalık ve geniş alanlara sahiptir. İstanbul turizm ve tarih alanında gelişmesiyle birlikte semtlerdeki mangal mekanları ile de oldukça konuşulmakta.

Tarihi, coğrafyası ve mimarisi ile konuşulan İstanbul pek de bilinmese de mangal mekanları, mesire alanları ve piknik alanlarıyla da ön planda olması gereken bir il. Her övgüyü hak eden İstanbul mesire ve piknik alanlarıyla da oldukça ilgi görmekte. İstanbul mangal ve mangal alanları ile halka hizmet vermektedir.

Mihribad Mangal Alanı

Mihribad Mangal Alanı

İstanbul mangal denildiğinde akla gelen ilk piknik yerlerinden biri, Mihribad mangal alanıdır. Kanlıca da bulunan Mihribad mesire yeri ızgara ve mangal alanında hizmet vermekte keza sizlerin de bu imkândan faydalanmasına sebep olmaktadır.

İlgili İçerik: İstanbul’un En Güzel Yerleri (MUTLAKA GÖRMELİSİNİZ)

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı

İstanbul mangalda öncü mekanlardan biri de Belgrad ormanlarıdır. Dilerseniz mangal keyfini yaşayıp dilerseniz yürüyüş yapıp gezebileceğiniz bir mekân olan Bahçeköy Belgrad ormanı sık tercih edilen mekanlar arasındadır.

Göztepe Piknik Alanı ve Mangal Keyfi

Göztepe Mangal Keyfi

Göztepe de bulanan Göztepe piknik alanı da İstanbul da mangal keyfini yaşayacağınız bir diğer mekân olarak kayıtlara geçmektedir. Göztepe de kolay bulunabilen ulaşımı kolay bu mekân yine beğenilen mekanlar arasına adını yazdırmayı başarmış durumda. Göztepe piknik alanı ağaçlar arasında yürüyüş yapıp, aynı zamanda kaliteli vakit geçirmek isteyenler için tek alternatif durumunda.

İlginizi Çekebilir: İstanbul Piknik Yerleri (En İyi 6 Yer)

Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı

Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı

İstanbul mangal alanlarından biri de Mehmet Akif Ersoy mesire mangal yeridir. Izgara, mangal ve pikniğin birleştiği bu mekân yine oldukça tercih edilenler arasındadır. İstanbul mangal alanları denildiğinde akla gelen mekanlardan biri olan Mehmet Akif Ersoy piknik alanı, çayır başı caddesi, İETT otobüs durağının hemen karşısında yer almaktadır.

Rumeli Kavağı

Rumeli Kavağı

İstanbul mangal mekanları arasında ızgara, balık ve etin keyfinin yaşandığı bir diğer mekân Rumeli Kavağı piknik alanı. Dilerseniz kendi mangalınızı kendiniz götürüp mangalın tadına varabilir, dilerseniz de orada temiz bir şekilde yapılmış işinin ehli insanlara güvenip nezih restoranlar da yiyebilirsiniz.

Okumanız Tavsiye Edilir: Gebze Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

Sadece mangal keyfinin değil aynı zamanda ızgara, balık, et imkânı sunan bu mekân balık tutmanın da keyfini yaşatacaktır sizlere. Golf sahalarından, yelken tesislerine, futbol sahalarından piknik alanlarına kadar birçok alanda hizmet veren bu mekân Sarıyer üzerinde ikamet ederken sol tarafa dönüp sahil yolunu takip ederseniz Rumeli Kavağı Sarıyer mangal alanına ulaşabilirsiniz.

Avcılar Koru Tabiat Parkı

Avcılar Koru Tabiat Parkı

İstanbul mangal alanların sınır tanımıyor. Çeşitli mangal ve piknik alanları ile halka hizmet sunan yerlerden bir tanesi de Avcı Korudur. Üsküdar- şile yolu tarafından tem otoyolundan 5 km uzaklıkta olan bu mekân mangalın keyfini yaşayacağınız diğer mekanlardan biridir.

Polonezköy Tabiat Parkı

Polonezköy Tabiat Parkı

Mangal alanlarından biri de İstanbul Anadolu yakasında bulunan Polonez köy tabiat parkıdır. Polonez köy tabiat parkı, temiz mekân ve yeşil alanları ile Anadolu yakasındaki halkın sık tercih ettiği yerler arasına girmeyi başarmış durumda.

İlgili: Adile Sultan Sarayı (MERAK EDİLENLER)

Kolay ulaşılabilen, temiz, yeşil ve doğayı birleştirip oksijenli bir ortamda piknik yapıp mangal keyfi yapmak isterseniz Anadolu yakasında bulunan Polonez köy tabiat parkı sizlerin isteklerine cevap verecektir. Çocuklarınızla aileniz veya sevdiklerinizle kalabalık toplulukları da ağırlayan bu mekân hizmetinizde.

Gidilcek Yerler olarak lütfen piknik alanlarında mangal ateşi yakarsanız, söndürmeden ve söndüğünden emin olmadan lütfen ayrılmayın. Çöplerinizi lütfen piknik alanlarında değil, çöp kutularına/konteynırlara atalım. Ormanlarımızı ve tabiat parklarımızı koruyalım, pis bırakmayalım…

This article has 1 comments

  1. Pingback: İstanbul Piknik Yerleri (En İyi 6 Yer) | Gidilcek Yerler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir