Langkawi Cennet Adası Gezi Rehberi

Langkawi Cennet Adası, Uzakdoğu’nun keşfedilmeyi bekleyen takımadalarından bir tanesidir. Malezya’ya bağlı olan takımadaları, size yeryüzünde cenneti vadeden sayısız yerlerin başkahramanlarından sadece bir tanesidir.

Langkawi Adası, 8 bin yıllık mercan kayalıkları ve 10 milyon yaşındaki yağmur ormanları ile egzotik bir tatil yapabileceğiniz gibi, rahatlık ve konforu da size sağlamaktadır.

Deniz yolunu tercih ettiğiniz zaman, adanın en büyük şehri olan Kuah’a varıyorsunuz. Burada devasa büyüklükteki kartal heykeli gözünüze çarpıyor. Adanın simgesi haline gelen kartal, aynı zamanda adaya da adını vermektedir. Langkawi, Malezyaca kartal anlamına gelen helang kelimesinden türemiştir.

Langkawi Gezilecek Yerler

Langkawi Cennet Adası

İnsanların henüz tahrip etmediği, güzelliği bozulmayan Langkawi, ada olması nedeniyle size her yerde denize girebilme imkânı sunmaktadır. Özellikle Kuah’a kısa bir mesafede yer alan Tanjung Rhu Kumsalı, günümüz ve geçmiş arasında bir köprü kuruyor; sessizliği ile dinlendirirken, Casuarina ağaçlarının gölgesinde serin bir ortamda gün batımını izlemenize olanak sağlamaktadır.

Her köşesi eşsiz güzellikler ile donatılan cennet ada da Burau Bay, Detai, Pantai Tengah, Cenang kumsalları, adanın turkuaza çalan berrak suları ile ziyaretçilerin en uğrak yerleridir. Datai’de golf oynayabilir, Burau Bay’da at binebilir, Pantai Tengah’da tekne kiralayarak gezintiye çıkabilirken Cenang da su sporlarına katılmak mümkündür.

Bunu da okuyabilirsiniz: Cote De Azur Sahilleri Gezi Rehberi

Deniz seviyesinden 700 metre yukarıda bulunan Langkawi Sky Bridge’e adanın meşhur teleferikleri yardımıyla çıkabilir ve adanın en yüksek tepesinden tüm adaya hakim olabilirsiniz. Ayrıca köprüde, 125 metrelik bir de yürüme alanı bulunmaktadır.

Langkawi Sualtı Dünyası (Underwater World)

Langkawi Sualtı Dünyası (Underwater World)
Langkawi Sualtı Dünyası

Her yaştan insan için farklı farklı eğlence alanları sunan Langkawi takımadalarında, sadece denize girmenin ötesinde farklı güzellikler de bulunmaktadır. Langkawi’de, sayısız şelalelerden, keşfedilmeyi bekleyen mağaralara kadar her şey ilgi çekici bir yapıya sahiptir.

Camdan yapılmış teknelerle, altınızda kalan cenneti tüm çıplaklığı ile seyredebilirsiniz. Langkawi Sualtı Dünyası (Underwater World) ise, Dünya’nın en büyük halka açık akvaryumu olmasından dolayı, yüzlerce türde balığı aynı anda görmenize olanak sağlayan eşsiz bir dünya gibidir.

Langkawi Alışveriş

Langkawi’de alışveriş, turist olarak gidenler için en eğlenerek yapılan aktivitelerden biridir. 1986 yılında Langkawi gümrüksüz bölge ilan edildiğinden dolayı, adadan alacağınız hiçbir ürün için vergi ödenmemektedir. Elektronik aletlerden parfüme, adaya özgü hediyelik eşyalardan alkole ve sigara kadar aklınıza gelebilecek her şeye vergi ödemeden sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İtalya Milano Görülmesi Gereken Yerler

Langkawi Konaklama

Langkawi’de her türlü konaklama seçeneği mevcuttur. Ucuz otellerden 5 yıldızlı tatil köylerine kadar birçok seçeneğiniz mevcuttur. En uygun fiyata kalabileceğiniz yer ise, Cenang Plajı’dır. Burada oda fiyatları gecelik 5-6 dolardan başlar. Ortalama oda fiyatları ise 10 dolar civarıdır.

Langkawi’ye Nasıl Gidilir? Langkawi Ulaşım

Langkawi Cennet Adası Vize

Langkawi adasına feribotla ulaşım sağlanmaktadır. Feribotlar, Kuala Perlis, Georgetown, Kuala Kedah ve Tayland’daki Sadun’dan kalkmaktadır.

Ayrıca havayolunu da kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Singapur, Georgetown ve Kuala Lumpur’dan adaya her gün kalkan uçakla bulunmaktadır.

Türk Vatandaşlarına Malezya Vizesi

Türk vatandaşlarına Malezya Vizesi ihtiyacı olmadan ülke tarafından vizesiz dolaşım hakkı sunulmuştur. 90 günü geçmemek şartı ile pasaportunuz ile Malezya’da kalabilirsiniz.

This article has 1 comments

  1. Pingback: Burgazada Gezi Rehberi (NEREDEDİR) | Gidilcek Yerler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir