Cote De Azur Sahilleri Gezi Rehberi

Cote de azur sahilleri gezi rehberi yazısında sizlere keşfedilmemiş en güzel sahilleri bilgisini derledik. Videomuzdan da Cote de azur sahilleri gezilecek yerleri görebilirsiniz.

Cote De Azur Sahilleri

Cote De Azur, Güney Fransa’nın en güzel sahillerini içinde barındıran bir cennettir. Cote De Azur masmavi denizin yanında güzel bir tatil için pek çok seçeneğe sahiptir.

Cannes Sahili

İlk etapta Cannes Şehri vardır. Cannes her yıl düzenlenen film festivali ile ünlüdür. Eğer Cannes’te olursanız pek çok ünlüyü görebilirsiniz. Cote De Azur yılın 300 günü güneş almasıyla ünlü bir bölgedir. Akdeniz ikliminin havasını burada her saniye hissetmek mümkündür. Yaz aylarında gündüz 30 derece olan sıcaklık geceleri ise 25 derece civarındadır.

Monte Carlo Sahili

Monte Carlo

Cote De Azur’un en lüks noktalarından biri kumarhaneleri ile ünlü olan Monte Carlo. Eğer burada kumar oynamak istiyorsanız, giriş ücretini ödeyip, pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Burayı mutlaka görmelisiniz: İtalya Sicilya Gezi Rehberi (MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKİYOR)

Ayrıca kılık kıyafetinizin de kurallara uygun olması lazımdır. Bölge aynı zamanda en güzel sahillere sahiptir. Nice kentinde Fransız tarihi binalarının en güzel örnekleri vardır. Ayrıca bu bölgede buluna kilise ve katedraller görülmeye değerdir.

Formula 1 Yarışlarının Merkezi: Monaco

Formula 1 yarışlarına düşkünseniz, Monaco Ayağı Formula 1’in en prestijli ayaklarından birini oluşturuyor. Pek çok Formula yarışçısı bu parkurda yarışmak istiyor. Parkur şehrin içinden geçiyor ve bütün şehri dolaşıyor. 3,3 kilometre olan parkurda sürücüler yarışı tamamlamak için 78 tur atmak zorundadır.

Cote De Azur Sahilleri

Cote De Azur Sahilleri Gezi Rehberi

Cote De Azur’un çok hareketli, bir gece yaşamı vardır. Sabaha kadar dans edebileceğiniz farklı konseptlerde on binlerce gece kulübü bulunmaktadır. Cote De Azur lüks mağazalardan arka sokaklarda satılan hediyelik eşyalara kadar çok çeşitli alışveriş imkânı sunuyor.

Bunu da okumanızı tavsiye ederiz: Antalya Gezi Rehberi: Antalya Tarihi, Kaleiçi, Olimpos

Güney Fransa’ya gitmişken Fransız Mutfağını denemeden dönmek olmaz. Bölgeye özel olarak avlanan, midye, karides, ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünlerini yanında, ringa, levrek ve dil balığı gibi balıkların tadına bakabilir, dünyaca ünlü Borduex şaraplarından içebilirsiniz. Şarabınızın yanında meze olarak yüzlerce çeşidi bulunan Fransız peynirlerinden yiyebilirsiniz.

This article has 6 comments

  1. Pingback: İtalya Sicilya Gezi Rehberi (MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKİYOR) | Gidilcek Yerler

  2. Pingback: İtalya Roma Gezi Rehberi (ROMA TATİLİ BİR BAŞKA) | Gidilcek Yerler

  3. Pingback: İtalya Milano Gezi Rehberi | Gidilcek Yerler

  4. Pingback: R10net Davetiyesiz Üyelik Açıldı! | Gidilcek Yerler

  5. Pingback: Langkawi Cennet Adası Gezi Rehberi | Gidilcek Yerler

  6. Pingback: Katar Doha Gezilecek Yerler | Gidilcek Yerler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir