İtalya Milano Gezi Rehberi

İtalya için büyük öneme sahip olan bu şehir Lambordiya bölgesinin göz bebeği denebilir. Şehir 9 alandan oluşmakta ve lehçede Milan diye de geçmektedir. İtalya Milano gezi rehberi yazımızda sizlere bilgi verirken, İtalya Milano gezi rehberi videomuza da göz atmayı unutmayın.

Şehir son derece ihtişamlı göreceğiniz her yerde tarihi dokular oldukça fazladır. Romalıların şehri almasından itibaren oluşan o mimari hiç bozulmamıştır. Şehirde oldukça fazla olan bu tarih kokusu modanın da bu şehirde hayat bulmasıyla artık çok daha anlamlıdır.

Unesco bu şehir için yaptığı çalışmalarda tarihi dokusunun değerini görerek dünya mirası listesine bu şehirdeki Santa Maria Delle Grazie Kilisesinin duvarındaki son akşam yemeği yapıtını eklemiştir.

Ünlü ressam ve bilim adamı olan Leonardo da Vinci tarafından yapılan bu resmin korunması ve gizemlerinin araştırılmasında oldukça etkin olan Unesco’nun bu koruması resmi dünyanın dört bir yanından gelip görmek isteyen insanlar içinde son derece önemlidir.

Milano

Milano Gezi Rehberi

Milano Avrupa için oldukça önemli bir şehirdir. En büyük metropol alanına sahip Milano Otomotiv ve Moda sektörü ile de bütün dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle moda haftaları ile kendinden söz ettiren Milano pek çok önemli markaya ev sahipliği yapmaktadır. Gucci, Ferre, D&G gibi markaların severlerinin buluştuğu şehir moda haftalarında ünlü ve modacı akımına uğruyor denebilir. Eğer Milano’ya yolunuz düşerse bir moda haftası kaçırmak istemezsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: İtalya Roma Gezi Rehberi (ROMA TATİLİ BİR BAŞKA)

Milano aynı zamanda futbola verdiği önemle de tanınmaktadır. AC Milan ve İnter Milan gibi ünlü takımlara ev sahipliği yapan bu şehir maçlarının görkemi ve kazanılan başarılarla da kendini kanıtlamış durumdadır. Aynı zamanda Milano yakınında bulunan Monza ünlü pistleri ile dikkat çekerken F1 yarışlarında kullanılan pistlerinde güzelliği dikkat çekmektedir.  Bu insanların spora verdiği önemi statlarının ve tribünlerinin kapasitesinden anlamanız mümkündür.

Milano ve Moda

Milano Moda Rehberi

Milano’nun en büyük özelliklerinden modanın başkenti olarak nitelendirilebilir olmasıdır. Dünyaca ünlü birçok modacının ve markaların olduğu bu şehir tasarım cennetidir. Her tarz için ürünlerin olduğu bu en eski alışveriş şehrinin size ve tarzınıza katacağı şeyler oldukça fazladır. Özellikle Gotik tarzın temsili olan bir şehir olan Milano her alanda bir şaheser niteliğindedir.

İlgili İçerik: İtalya Sicilya Gezi Rehberi (MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKİYOR)

Şehrin oldukça sağlam mimarisinin yanı sıra düzenini de oldukça beğeneceğiniz kesindir. Son derece güzel planlanan bu şehir Metropol olarak bir örnek teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra demir yolu konusunda son derece zengin olan Milano metro vb. ulaşımları oldukça sık kullanmaktadır.

Ayrıca yaptığı dünyaca ünlü her fuarda dünyanın her yerinden iş adamını ünlüyü ağırlayan Milano sadece moda değil aynı zamanda ticaret şehri olarak da sıkça anılmaktadır.

Milano’da Eğlence

Milano Gezilecek Yerler

Genel olarak Milano’da eğlence; tarih, güzel restoranlar, atıştırmalık alanlar ve aynı zamanda fuarlar üzerine kurulu denebilir.

Şehrin dört bir yanındaki müzeler insanlara bilgi verir iken şaşırtan özellikleriyle onları eğlendiriyor. Aynı zamanda bol bol manzara bulunabilen şehirde teras katındaki restoranlar insanların dikkatini çekmektedir.

Bunu da okuyabilirsiniz: Keşfedilmemiş Sahil: Cote De Azur Sahilleri Gezi Rehberi

Pek çok yerde göreceğiniz sokak kafeleri bunun yanı sıra alkollü mekanlar tarihle iç içe olduğu için insanları cezbeder bir durumdadır. Opera ve tiyatro salonları insanların kültür ile bilgi ile eğlenmesini sağlar bir haldedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir