Bangladeş Gezi Rehberi – TARİHİ ve GEZİLECEK YERLER

Bangladeş gezi rehberi yazımızda sizlere kısa ama öz bir şekilde Bangladeş gezilecek yerler hakkında bilgi veriyoruz. Bangladeş videosu da aşağıdadır. İzlemeyi unutmayın.

Bangladeş gezi rehberi, Resmi olarak Bangladeş Halk Cumhuriyeti olarak geçen Bangladeş; Güney Asya’da yer alan bir ülkedir. En önemli komşusu Hindistan olan Bangladeş’in kültür yapısı da birazcık bu ülkeden etkilenmiştir.

Aynı Hindistan’daki gibi farklı toplumların ve kültür yapılarının yer aldığı bu ülkede insan sarrafı olmak son derece mümkündür.

Bangladeş Gezi Rehberi

Bangladeş gezi rehberi, Bengal ülkesi olarak bilinen bu ülkede; Hindistan’dan farklı olarak dini konuda büyük bir çoğunluk Müslüman’dır. Geri kalan kısmının ise; Hindu ve Budist olduğu bu ülke, tarihte İngilizlerin egemenliğindeydi.

İlginizi Çekebilir: İtalya Sicilya Gezi Rehberi (MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKİYOR)

Tarihin dokularını ve kalıntılarını üzerine çok iyi bir şekilde taşıyan ve o dönemden kalma yapıları bünyesinde barındırmakta olan Bangladeş; tarihi ve siyasi birçok olayın da içerisinde kalmıştır.

Ülkede tarihi amaçlı yapılacak olan gezilerde görülecek onlarca yer olduğu gibi; turistik gezilerde de görülecek doğa harikalarının sayısı bir hayli fazladır.

Bangladeş Gezilecek Yerler

Bangladeş gezilecek yerler aslında çok fazla diyebiliriz. Birçok gözde mekânı bulunan bu ülkede; özellikle doğa manzaralı, hoş mekanlar yer almaktadır.

Dağların, ormanların, kısacası doğanın tüm içtenliği ile en güzel şekilde yer aldığı bu ülkede; ferah bir ortam bulacaksınız.

Rajshahi City, Chittagong City, Cox’s Bazar, Dhaka City, Sylhet City, Mymensing gibi yerler doğal manzaraların en iyi şekilde yansıdığı ve adeta bir doğa harikası olan yerlerdir.

Bunu da okuyabilirsiniz: Keşfedilmemiş Güzellik – Cote De Azur Sahilleri Gezi Rehberi

Son derece ferah ve havadar olan bu bölgelerde rahatlıkla kafa dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra; Dinajpur, Bagerhat, Paharpur, Manikganj Kushtia gibi yerler de mimari yapıların ve tarihi mekanların isimleri oluyor.

Bangladeş tarihi ve doğal güzellikler açısından gezilip görülecek hatırı sayılır mekanlar yer almaktadır.

This article has 1 comments

  1. Pingback: İtalya Roma Gezi Rehberi (ROMA TATİLİ BİR BAŞKA) | Gidilcek Yerler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir